środa, 25 września 2013

Skrócone podsumowanie Etapu IV!

Zbliżamy się do końca, powoli acz nieubłaganie. Nasi nieugięci jurorzy już przydzielili punkty dla najciekawszych, ich zdaniem, modeli pomalowanych na łamach etapu czwartego. W momencie, kiedy czytacie te słowa nasi niestrudzeni sędziowie rozważają dwie kluczowe kwestie – przyznanie punktów za ostatni etap, oraz co najważniejsze, wybór armii, która otrzyma nagrodę dodatkową za Najładniejszą Armię pomalowaną na łamach aktywacji – a jest kilku mocnych faworytów, nie chcę się zdradzać, ale obserwatorzy eventu z pewnością byliby w stanie wskazać palcem odpowiedni wątek... Zapraszam również do zapoznania się ze zaktualizowaną tabelką punktów, na której mamy już przydzielone wszystkie punkty za etap czwarty, łącznie z punktami bonusowymi jak i bazowe punkty za pomalowane modele w etapie piątym – czekamy jedynie na punkty bonusowe.


Przejdźmy jednak do najlepszych prac czwartego etapu! Zdecydowaną przewaga punktów zwyciężył tutaj wkład w swoją pre-herezyjną armię Tysiąca Synów Matus_The_First ze swoimi czerwono-złotymi marines oraz trójką świetnie pomalowanych Thallaxów – cyborgów Adeptus Mechanicum. Trudno się dziwić, że zgłoszenie to okazało się niemalże jednogłośnym zwycięzcą czwartego etapu! Yamcha, jak się okazuje, nie tylko dominuje w liczbie pomalowanych modeli, ale też zdobywa przychylność jurorów dzięki czystemu stylowi malowania w wyjątkowo retro kolorystyce – pamiętacie malowanie ‘Eavy Metal sprzed, powiedzmy, dwóch dekad? Ostre kontrasty, jaskrawe schematy, twarde krawędzie… Yamcha właśnie w ten sposób maluje swoje vintage’owe orki i gobliny, a malowanie to świetnie idzie w parze z takimi starymi wzorami! Trzecie miejsce zaś zajmuje Drakkainen ze swoim oddziałem piechoty i czterema czołgami ze świetnym kamuflażem – widać, docenione dobre malowanie na modelach w tak malutkiej skali.


No Panie i Panowie! Jeszcze tydzień, góra półtora, i temacik zostanie zamknięty. Jutro zaś zaktualizujemy rzut okiem na to, co prezentuje sobą nagroda główna! Bo troszkę tutaj brakuje dodatków, by wszyscy wiedzieli, o co można było powalczyć :D

1 komentarz: